Márton János
Romániai magyar
közoktatási kataszter 2017-2018
 

 
 
 
  kataszterek    » Romániai magyar közoktatási kataszter 2017-2018
iskolák

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

 
óvodák

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

 
település

a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

 
 
       

  kapcsolódik  
 
» az adatbázisról




   
keresés
 
       
   
index

11-es számú Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială Nr. 11 Oradea

35-ös számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 35 Oradea

16-os számú Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială Nr. 16 Oradea

Ady Endre Elméleti Líceum (Nagyvárad) - Liceul Teoretic "Ady Endre" Oradea

Dimitrie Cantemir Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială "Dimitrie Cantemir" Oradea

Ioan Slavici Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială "Ioan Slavici" Oradea

Iosif Vulcan Főgimnázium (Nagyvárad) - Colegiul Național "Iosif Vulcan" Oradea

Lórántffy Zsuzsanna Református Gimnázium (Nagyvárad) - Liceul Reformat "Lórántffy Zsuzsanna" Oradea

Lucreția Suciu Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială "Lucreția Suciu" Oradea

Mihai Eminescu Főgimnázium (Nagyvárad) - Colegiul Național "Mihai Eminescu" Oradea

Nagyváradi Művészeti Líceum (Nagyvárad) - Liceul de Arte Oradea

Nicolae Bălcescu Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială "Nicolae Bălcescu" Oradea

Szacsvay Imre Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială "Szacsvay Imre" Oradea

Juhász Gyula Általános Iskola (Nagyvárad) - Școala Gimnazială "Juhász Gyula" Oradea

Szent László Római Katolikus Teológiai Líceum (Nagyvárad) - Liceul Teologic Romano-Catolic "Szent László" Oradea

Traian Vuia Szakgimnázium (Nagyvárad) - Colegiul Tehnic "Traian Vuia" Oradea

25-ös számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 25 Oradea

30-as számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 30 Oradea

34-es számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 34 Oradea

48-as számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 48 Oradea

45-ös számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) (Nagyvárad) - Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 45 Oradea

12-es számú Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Normal Nr. 12 Oradea

46-os számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 46 Oradea

18-as számú Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Normal Nr. 18 Oradea

52-es számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 52 Oradea

53-as számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) (Nagyvárad) - Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 53 Oradea

15-ös számú Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Normal Nr. 15 Oradea

53-as számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) (Nagyvárad) - Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 53 Oradea

19-es számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 19 Oradea

54-es számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 54 Oradea

Emanuel Baptista Teológiai Líceum (Nagyvárad) (Nagyvárad) - Liceul Teologic Baptist "Emanuel" Oradea

Bethlehem Keresztyén Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit "Bethleem" Oradea

Evangélikus-lutheránus Óvoda (Nagyvárad) - Grădiniţa cu Program Normal Evanghelică Lutherană Oradea

Friedrich Schiller Német Tannyelvű Elméleti Líceum (Nagyvárad) - Liceul Teoretic German "Friedrich Schiller" Oradea

31-es számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 31 Oradea

Oltea Doamna Általános Iskola (Nagyvárad) (Nagyvárad) - Școala Gimnazială "Oltea Doamna" Oradea

47-es számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 47 Oradea

Orsolya Napköziotthonos Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Prelungit "Orsolya" Oradea

2-es számú Óvoda (Nagyvárad) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Oradea

Bonitas Inkluzív Oktatási Központ (Nagyvárad) - Centrul Școlar de Educație Incluzivă "Bonitas" Oradea

Nicolae Popoviciu Általános Iskola (Belényes) - Școala Gimnazială "Nicolae Popoviciu" Beiuș

Havasi Gyopár Napköziotthonos Óvoda (Belényes) - Grădinita cu Program Prelungit "Floare de Colț" Beiuș

Constantin Șerban Elméleti Líceum (Élesd) - Liceul Teoretic "Constantin Șerban" Aleșd

1-es számú Elemi Iskola (Élesd) - Școala Primară Nr. 1 Aleșd

1-es számú Óvoda (Élesd) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Aleșd

1-es számú Mezőgazdasági Szakgimnázium (Érmihályfalva) - Colegiul Agricol Nr. 1 Valea Lui Mihai

Zelk Zoltán Általános Iskola (Érmihályfalva) - Școala Gimnazială "Zelk Zoltán" Valea Lui Mihai

1-es számú Óvoda (Érmihályfalva) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Valea Lui Mihai

2-es számú Óvoda (Érmihályfalva) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Valea Lui Mihai

3-as számú Napköziotthonos Óvoda (Érmihályfalva) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 3 Valea Lui Mihai

Horváth János Elméleti Líceum (Margitta) - Liceul Teoretic "Horváth János" Marghita

5-ös számú Napköziotthonos Óvoda (Margitta) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 5 Marghita

Magyarkéci Általános Iskola (Magyarkéc) - Școala Gimnazială Nr. 2 Cheț

6-os számú Óvoda (Magyarkéc) - Grădinița cu Program Normal Nr. 6 Cheț

Arany János Elméleti Líceum (Nagyszalonta) - Liceul Teoretic "Arany János" Salonta

Toldi Napköziotthonos Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Prelungit ”Toldi” Salonta

Kis Herceg Napköziotthonos Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Prelungit "Micul Prinț" Salonta

Mackó Napköziotthonos Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Prelungit ”Ursuleț” Salonta

Manócska Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Normal "Prichindel" Salonta

Napraforgó Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Normal "Floarea Soarelui" Salonta

Százszorszép Napköziotthonos Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Prelungit ”Făt Frumos” Salonta

Szivárvány Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Normal "Curcubeu" Salonta

Varázsfuvola Napköziotthonos Óvoda (Nagyszalonta) - Grădinița cu Program Prelungit "Fluierașul Fermecat" Salonta

Petőfi Sándor Elméleti Líceum (Székelyhíd) - Liceul Teoretic "Petőfi Sándor" Săcueni

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Székelyhíd) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Săcueni

Fényes Elek Elemi Iskola (Csokaly) - Școala Primară "Fényes Elek" Ciocaia

3-as számú Óvoda (Csokaly) - Grădinița cu Program Normal Nr. 3 Ciocaia

Érolaszi Elemi Iskola (Érolaszi) - Școala Primară Nr. 2 Olosig

2-es számú Óvoda (Érolaszi) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Olosig

Ovidiu Drimba Általános Iskola (Alsólugas) (Örvénd) - Școala Gimnazială "Ovidiu Drimba" Lugașu de Jos

1-es számú Általános Iskola (Örvénd) - Școala Gimnazială Nr. 1 Urvind

Ovidiu Drimba Általános Iskola (Alsólugas) (Örvénd) - Școala Gimnazială "Ovidiu Drimba" Lugașu de Jos

3-as számú Napköziotthonos Óvoda (Örvénd) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 3 Urvind

1-es számú Általános Iskola (Bályok) - Şcoala Gimnazială Nr. 1 Balc

1-es számú Óvoda (Bályok) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Balc

1-es számú Általános Iskola (Belényesújlak) - Şcoala Gimnazială Nr. 1 Uileacu de Beiuş

1-es számú Általános Iskola (Szentjobb) - Școala Gimnazială Nr. 1 Sâniob

1-es számú Óvoda (Szentjobb) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Sâniob

1-es számú Szakképző Líceum (Berettyószéplak) - Liceul Tehnologic Nr. 1 Suplacu de Barcău

1-es számú (Lakónegyedi) Elemi Iskola (Berettyószéplak) - Școala Primară Nr. 1 Cartier Suplacu de Barcău

1-es számú Óvoda (Berettyószéplak) - Grădinita cu Program Normal Nr. 1 Suplacu de Barcău

2-es számú Óvoda (Berettyószéplak) - Grădinița cu Program Normal Nr. 3 Suplacu de Barcău Cartier

Gáspár András Általános Iskola (Bihar) - Școala Gimnazială "Gáspár András" Biharia

1-es számú Óvoda (Bihar) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Biharia

2-es számú Napköziotthonos Óvoda (Bihar) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 Biharia

Csokonai Vitéz Mihály Elemi Iskola (Hegyközkovácsi) - Școala Primară "Csokonai Vitéz Mihály" Cauaceu

Szamóca Óvoda (Hegyközkovácsi) - Grădinița cu Program Normal "Szamóca" Cauaceu

1-es számú Általános Iskola (Bihardiószeg) - Școala Gimnazială Nr. 1 Diosig

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Bihardiószeg) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Diosig

Jakó Zsigmond Általános Iskola (Biharfélegyháza) - Școala Gimnazială "Jakó Zsigmond" Roșiori

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Biharfélegyháza) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Roșiori

1-es számú Elemi Iskola (Biharvajda) - Școala Primară Nr. 1 Vaida

Tamási Áron Mezőgazdasági és Ipari Szakképző Líceum (Bors) - Liceul Tehnologic Agroindustrial "Tamási Áron" Borș

Borsszem Napköziotthonos Óvoda (Bors) - Grădinița cu Program Prelungit "Borsszem" Borș

Lónyay Tivadar Általános Iskola (Biharszentjános) - Școala Gimnazială "Lónyay Tivadar" Sîntion

Szivárvány-Curcubeu Napköziotthonos Óvoda (Biharszentjános) - Grădinița cu Program Prelungit "Szivárvány-Curcubeu" Sîntion

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Kisszántó) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Santăul Mic

2-es számú Napköziotthonos Óvoda (Nagyszántó) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 Santăul Mare

1-es számú Általános Iskola (Izsópallaga) (Mezőtelki) - Școala Gimnazială Nr. 1 Hotar

1-es számú Elemi Iskola (Mezőtelki) - Școala Primară Nr. 1 Telechiu

1-es számú Általános Iskola (Izsópallaga) (Mezőtelki) - Școala Gimnazială Nr. 1 Hotar

4-es számú Óvoda (Mezőtelki) - Grădinita cu Program Normal Nr. 4 Telechiu

Viorel Horj Általános Iskola (Drágánfalva) (Kisnyégerfalva) - Școala Gimnazială "Viorel Horj" Drăgănești

Kisnyégerfalvi Elemi Iskola (Kisnyégerfalva) - Școala Primară Nr. 2 Grădinari

1-es számú Általános Iskola (Érbogyoszló) - Școala Gimnazială Nr. 1 Buduslău

1-es számú Óvoda (Érbogyoszló) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Buduslău

Irinyi János Általános Iskola (Albis) - Școala Gimnazială "Irinyi József" Albiș

2-es számú Óvoda (Albis) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Albiș

Dr. Balási József Általános Iskola (Érkörtvélyes) - Şcoala Gimnazială "Dr. Balási József" Curtuişeni

1-es számú Óvoda (Érkörtvélyes) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Curtuişeni

Kazinczy Ferenc Általános Iskola (Érsemjén) - Şcoala Gimnazială "Kazinczy Ferenc" Şimian

Újsemjén-Barántói 3-as számú Óvoda (Érsemjén) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 3 Şimian-Nou Barantău

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Érsemjén) - Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 1 Şimian

1-es számú Elemi Iskola (Érselénd) - Şcoala Primară Nr. 1 Şilindru

1-es számú Óvoda (Érselénd) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Şilindru

1-es számú Általános Iskola (Érszőllős) - Şcoala Gimnazială Nr. 1 Viişoara

1-es számú Óvoda (Érszőllős) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Viişoara

1-es számú Általános Iskola (Értarcsa) - Şcoala Gimnazială Nr. 1 Tarcea

1-es számú Óvoda (Értarcsa) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Tarcea

2-es számú Általános Iskola (Éradony) - Şcoala Gimnazială Nr. 2 Adoni

2-es számú Óvoda (Éradony) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Adoni

3-as számú Általános Iskola (Gálospetri) - Şcoala Gimnazială Nr. 3 Galoşpetreu

3-as számú Óvoda (Gálospetri) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 3 Galoşpetreu

1-es számú Általános Iskola (Feketebátor) (Árpád) - Școala Gimnazială Nr. 1 Batăr

4-es számú Általános Iskola (Árpád) - Şcoala Gimnazială Nr. 4 Arpăşel

1-es számú Általános Iskola (Feketebátor) (Árpád) - Școala Gimnazială Nr. 1 Batăr

4-es számú Óvoda (Árpád) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 4 Arpăşel

1-es számú Általános Iskola (Feketekápolna) (Gyanta) - Școala Gimnazială Nr. 1 Căpâlna

4-es számú Óvoda (Gyanta) - Grădinița cu Program Normal Nr. 4 Ginta

Aurel Pop Általános Iskola (Fugyivásárhely) - Școala Gimnazială ”Aurel Pop” Oșorhei

Benedek Elek Általános Iskola (Hegyközcsatár) - Școala Gimnazială "Benedek Elek" Cetariu

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Hegyközcsatár) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Cetariu

2-es számú Óvoda (Siter) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Șișterea

1-es számú Elemi Iskola (Hegyközpályi) - Școala Primară Nr. 1 Paleu

1-es számú Óvoda (Hegyközpályi) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Paleu

2-es számú Elemi Iskola (Hegyközújlak) - Școala Primară Nr. 2 Uileacu de Munte

2-es számú Óvoda (Hegyközújlak) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Uileacu de Munte

3-as számú Elemi Iskola (Hegyközszáldobágy) - Școala Primară Nr. 3 Săldăbagiu de Munte

3-as számú Óvoda (Hegyközszáldobágy) - Grădinița cu Program Normal Nr. 3 Săldăbagiu de Munte

1-es számú Általános Iskola (Illye) (Mezőbaj) - Școala Gimnazială Nr. 1 Ciumeghiu

3-as számú Általános Iskola (Mezőbaj) - Şcoala Gimnazială Nr. 3 Boiu

Bocskay István Általános Iskola (Kiskereki) - Şcoala Gimnazială "Bocskay István" Cherechiu

Napsugár-Rază de Soare Óvoda (Kiskereki) - Grădiniţa cu Program Normal"Napsugár-Rază de Soare" Cherechiu

Kuthy Sándor Elemi Iskola (Asszonyvására) - Şcoala Primară "Kuthy Sándor" Târguşor

Katocabogár-Buburuza Óvoda (Asszonyvására) - Grădiniţa cu Program Normal "Katicabogár-Buburuza" Târguşor

Számadó Ernő Általános Iskola (Érkeserű) - Şcoala Gimnazială "Számadó Ernő" Cheşereu

Mókuska-Veverița Óvoda (Érkeserű) - Grădiniţa cu Program Normal "Mókuska-Veveriţa" Cheşereu

1-es számú Általános Iskola (Köröstarján) - Școala Gimnazială Nr. 1 Tărian

1-es számú Általános Iskola (Köröstárkány) - Școala Gimnazială Nr. 1 Tărcaia

1-es számú Elemi Iskola (Köröstárkány) - Școala Primară Nr. 1 Tărcaia

1-es számú Óvoda (Köröstárkány) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Tărcaia

1-es számú Általános Iskola (Magyarremete) - Școala Gimnazială Nr. 1 Remetea

1-es számú Óvoda (Magyarremete) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Remetea

1-es számú Általános Iskola (Mezőtelegd) - Şcoala Gimnazială Nr. 1 Tileagd

1-es számú Óvoda (Mezőtelegd) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Tileagd

1-es számú Általános Iskola (Paptamási) - Școala Gimnazială Nr. 1 Tămășeu

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Paptamási) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Tămășeu

2-es számú Óvoda (Paptamási) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Tămășeu

3-as számú Óvoda (Pelbárthida) - Grădinița cu Program Normal Nr. 3 Parhida

1-es számú Szakgimnázium (Rév) - Colegiul Tehnic Nr. 1 Vadu Crişului

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Rév) - Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 1 Vadu Crişului

Balaskó Nándor Általános Iskola (Szalacs) - Şcoala Gimnazială "Balaskó Nándor" Sălacea

1-es számú Óvoda (Szalacs) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Sălacea

1-es számú Általános Iskola (Ottomány) - Şcoala Gimnazială Nr. 1 Otomani

2-es számú Óvoda (Ottomány) - Grădinita cu Program Normal Nr. 2 Otomani

Szalárdi János Általános Iskola (Szalárd) - Școala Gimnazială "Szalardi Janos" Sălard

2-es számú Napköziotthonos Óvoda (Szalárd) - Grădinița cu Program Prelungit Nr. 2 Sălard

Manócska Óvoda (Szalárd) - Grădinița cu Program Normal "Prichindel" Sălard

2-es számú Elemi Iskola (Hegyközszentimre) - Școala Primară Nr. 2 Sântimreu

4-es számú Óvoda (Hegyközszentimre) - Grădinița cu Program Normal Nr. 4 Sântimreu

1-es számú Elemi Iskola (Jákóhodos) - Școala Primară Nr. 1 Hodoș

3-as számú Óvoda (Jákóhodos) - Grădinița cu Program Normal Nr. 3 Hodoș

1-es szamú Szakképző Líceum (Nagykágya) - Liceul Tehnologic Nr. 1 Cadea

6-os számú Óvoda (Nagykágya) - Grădinița cu Program Normal Nr. 6 Cadea

Toldy Általános Iskola (Hegyközszentmiklós) - Școala Gimnazială "Toldy" Sînnicolau de Munte

4-es számú Óvoda (Hegyközszentmiklós) - Grădinița cu Program Normal Nr. 4 Sînnicolau de Munte

1-es számú Általános Iskola (Érköbölkút) - Școala Gimnazială Nr. 1 Cubulcut

5-ös számú Óvoda (Érköbölkút) - Grădinița cu Program Normal Nr. 5 Cubulcut

Nicolae Jiga Elméleti Líceum (Tenke) - Liceul Teoretic "Nicolae Jiga" Tinca

1-es számú Elemi Iskola (Bélfenyér) - Şcoala Primară Nr. 1 Belfir

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Tenke) (Tenke) - Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 1 Tinca

2-es számú Óvoda (Tenke) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 2 Tinca

1-es számú Napköziotthonos Óvoda (Tenke) (Bélfenyér) - Grădiniţa cu Program Prelungit Nr. 1 Tinca

5-ös számú Óvoda (Bélfenyér) - Grădinița cu Program Normal Nr. 5 Belfir

1-es számú Általános Iskola (Tóti) - Școala Gimnazială Nr. 1 Tăuteu

1-es számú Óvoda (Tóti) - Grădinița cu Program Normal Nr. 1 Tăuteu

Miskolczy Károly Általános Iskola (Micske) - Şcoala Gimnazială "Miskolczy Károly" Mişca

3-as számú Óvoda (Micske) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 3 Mişca

Poklosteleki Elemi Iskola (Poklostelek) - Şcoala Primară Nr. 2 Pocluşa de Barcău

4-es számú Óvoda (Poklostelek) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 4 Pocluşa de Barcău

1-es számú Általános Iskola (Várasfenes) - Școala Gimnazială Nr. 1 Finiș

2-es számú Óvoda (Várasfenes) - Grădinița cu Program Normal Nr. 2 Finiș

1-es számú Általános Iskola (Monospetri) - Şcoala Gimnazială Nr. 1 Petreu

1-es számú Óvoda (Monospetri) - Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Petreu

3-as számú Elemi Iskola (Apátkeresztúr) - Școala Primară Nr. 2 Crestur

3-as számú Óvoda (Apátkeresztúr) - Grădinița cu Program Normal Nr. 3 Crestur

 
   
(c) Erdélyi Magyar Adatbank 1999-2020
Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelmi záradék